Profil Kandydata na Kierowcę (PKK)

Profil Kandydata na Kierowcę (PKK) – aby rozpocząć kurs na prawo jazdy należy uzyskać numer kandydata na kierowcę, za pomocą którego zostaniesz rozpoznany w portalu ośrodka szkolenia kierowców lub systemie ośrodka ruchu drogowego.

Jak zdobyć numer PKK?

Pierwszym krokiem jest wizyta u lekarza, który wykonuje badania kandydatów na kierowców.

Skontaktuj się z naszym ośrodkiem, aby otrzymać listę miejsc, gdzie szybko otrzymasz termin wizyty. Lekarz wydaje orzeczenie lekarskie o braku przeciwskazań do prowadzenia pojazdów na określoną kategorię na podstawie art. 75 ust.1 z dnia 05.01.2011 o kierujących pojazdami – Na podstawie rozporządzenia z dnia 08.07.14 ustalono jednolitą opłatę za badania lekarskie w wysokości 200 zł.

Następnie należy złożyć wniosek o wydanie prawa jazdy oraz wszystkie potrzebne dokumenty do swojego Wydziału Komunikacji, w zależności od miejsca zameldowania będzie to Wydział Komunikacji Urzędu Miasta lub Starostwa Powiatowego. Potrzebne dokumenty:

 1. Dowód osobisty lub paszport
  2. Legitymacja szkolna lub studencka
  3. Prawo jazdy – jeżeli osoba je posiada – (wymagana kserokopia 2x)
  4. Aktualne zdjęcie, takie jak do dowodu osobistego (3,5 x 4,5 cm lewy półprofil)
  5. Orzeczenie lekarskie
  6. Zgodę rodzica jeżeli osoba nie jest pełnoletnia (druk do pobrania w starostwie)

Co dalej? Jak zapisać się na egzamin na prawo jazdy?

Jeśli posiadasz numer PKK zapraszamy do naszego biura lub kontaktu telefonicznego, aby zapisać się na kurs prawa jazdy.

Po ukończeniu kursu należy zapisać się na egzamin teoretyczny, a później praktyczny w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego (WORD). Zapisu na egzamin na prawo jazdy można dokonać bezpośrednio w WORD-zie lub za pośrednictwem strony www.info-car.pl. Przez internet możesz wybrać dogodny termin egzaminu bez stania w kolejkach i konieczności wizyty w WORD-zie. Zawsze możemy Ci pomóc!